Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Fizik dersi, çoğu öğrencinin korktuğu bir derstir. Bunun sebebi de matematik veya geometri gibi dersler soyuttur bu nedenle öğrenciler tarafından kavranılması daha zordur. Fizik dersinin ise hayatla olan iç içeliği aslında bize ezber değil bir mantık dersi olduğunu kanıtlar niteliktedir. Bizde fizik dersinin bu özelliğini biliyor konuların mantığını kavratarak öğretme amacı taşıyoruz.

Bazı basit temel esaslar yerine getirildikten sonra öğrenilmesi kolay ve zevkli bir ders olacağına sizlerde göreceksiniz.

Aşağıda üstüne eğildiğimiz konuları inceleyelim.

Bir Öğretmenle Ders Çalışmak

Bir öğretmenle ders çalışmanın kendi başına ders çalışmaya göre bazı avantajlarını biz şöyle sıralıyoruz.

-  Konuyu anladığınız için çabucak sıkılıp masadan kalkamazsınız.

-  Yanınızda profesyonel bir eğitici olduğu için hiçbir noktada anlayamama gibi bir sıkıntı olmaz.

- Kendi başınıza günlerce anlayamadığınız takıldığınız bir konuyu 2 saatte anlayıp bitirebilirsiniz.

- Temel eksikleriniz varsa bunları ne okulda nede dershanede öğrenemezsiniz. Ama özel ders ile ilkokul yıllarındaki eksikliklere bile geri dönebilir bunları ortadan hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Ancak  baştan belirtmek gerekir ki destek alınmak istenen hangi ders olursa olsun (Kimya-Fizik-Matematik vb..) fark etmez başarının ilk şartı ders çalışmaktır. Her yerde başarı için yapılması gereken birçok şart sıralanır, ancak bunlar pek akılda kalmaz. Ancak başarısızlığın şartları değişmez. Çalışmazsanız yapamazsınız.

Peki; Bu Durumda Özel Öğretmen Ne Yapabilir!

Eğer öğrenci kendi isteğiyle değil de ailesinin zoruyla fizik özel ders alıyorsa ve öğrenmek istemiyorsa önce neden istemediğinin tespiti yapılması gerekir. Fakat öğrenci durumunun farkındaysa ve zayıf olduğu dersi öğrenmesinin kendisine neler kaybettirip neler kazandıracağını farkındaysa, eksikleri tamamlandığı zaman o ders zamanla sempatik hale gelmeye başlar. Çünkü öğrenci artık bilmediği ya da sevmediği dersi öğrenmeye ve yapmaya başlamıştır.

Fizik Zor mudur?

Kolaydır desek de bilmeyene öyle düşünmediğinden inandırmak kolay olmaz.

Fizik dersi ne matematik kadar sayısal, nede kimya ya da biyoloji kadar sözel bir derstir. Fizikten başarının şartı her iki ayağı da sağlam ve bir arada tutmaktır. Fizik dersi gerçek hayatla ilgili olduğu için daha somut ve en zevkli bir dersidir. Öğrendikçe kişiye de de öyle gelecektir.

Üstelik Fizik çalışılıp öğrenildikten sonra akılda kalma bakımından oranı diğer sayısal dersler arasında daha üsttedir. Fizik dersini iyi kavrandıktan sonra kolay akıldan çıkan ya da unutulan bir ders değildir.

Fizik özel ders ile eksiğiniz olan konuya yoğunlaşın!

Özel Öğretmen öğrenciye zor soruların çözüm yollarını gösterme, uzun yolla çözülen soruların pratiğini kavratma ya da öğrencinin yapamadığı tüm soruları anında yapması sayesinde vakit ve efor tasarrufu sağlamaktadır.

Biz dinamik fizik özel ders kadromuzla öğrencilerimizin bu süreçte yanındayız. Unutmayın fizik hayatın kendisidir ve en iyi yaşayarak öğrenilir.

Her türlü sorularınız için bizi arayabilirsiniz 0 532 258 51 51

Özel Ders Editörü

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

admin

Yorum Yaz