Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Eğitim sistemimizin temel yapı taşı olan okullarda verilen eğitimi destekleyen özel dersler, online özel dersler veya takviye birebir eğitimler hızla gelişiyor. Bu duruma bağlı olarak öğrencilerin ve velilerin meslek edinme veya hedeflerine ulaşma yolundaki daha çok öğrenme istekleri ve arzuları lise özel ders ihtiyacını gün geçtikçe daha büyük oranda artmasına sebep oluyor. Özellikle lise dersleri bir sonraki ders için temel olduklarından kaçırılan veya iyi anlaşılmadan geçilen konular dağ gibi büyüyerek belli bir noktadan sonra öğrencinin altından kalkamayacağı eğitim sıkıntıları oluşturmaktadır. Bu nedenle soruna zamanında müdahale etmek hem zaman hem de eğitim hedefleri açısından hayati önem taşımaktadır.

En temel derslerin başında olan ‘MATEMATİK’ lise öğrencileri için sorun teşkil etmektedir. Birçok fizik ve Kimya özel ders hocalarımızın tespitlerine göre bu derslerde başarısız olma sebebinin iyi öğrenilmemiş matematik konuları olduğu gözlenmektedir. Fen bilimleri hocalarımız çoğu zaman öğretmeleri gereken dersi bırakıp öğrencilere matematik konuları öğretmektedir.

Lise öğrencilerine takviye dersleri aldırmak için geç kalmamalısınız. Sorunlara zamanında ve doğru adımlar atarak müdahale etmek gerekir.

 

Bu noktada Özel ders elit, öğrencilerin özel ders ihtiyacına yönelik  yön belirleyici olarak hizmet sunmaktadır.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

admin

Yorum Yaz