Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

KORKULU RÜYAMIZ : “MATEMATİK DERSLERİ

Şu matematiği bir türlü mat edemedik değil mi? Bir şeyi başarmak, onu başarmayı istemekle başlar. İstemek, başarının yarısı ise korkmak, sevmemek, anlamadığını ya da yapamayacağını düşünmekse, başarısızlığın tamamıdır. İlk önce “Başaracağım!” diyerek matematiğe giriş yapmalısınız. Matematik korkulacak bir ders değil sevilerek öğrenilmesi gereken bir derstir. Matematik çalışırken aşağıda size vereceğimiz bazı ipuçları matematiği öğrenmede çok işinize yarayacağına eminiz.

Matematik Özel Ders Eğitimi

Matematik dersini, ders ortamında dinlerken kesinlikle kavramaya çalışmalı, dersi dinlerken ve çalışırken de mutlaka not tutarak takip etmesi gerekir, bu durumda soruların ve de konunun tamamına kuşatıcı bir markaj uygulamalısınız. Sözel bir dersi, sürekli okuyarak tekrar edebilirsiniz, fakat Matematik Özel Ders‘ini sadece okuyarak ya da bakarak kavrayamazsınız, tekrar etmeli ve bol bol soru çözmeniz gerekmektedir.

Bu sebeple ilk kuralımız şimdiden belli: “Matematik, bakarak değil; yazarak ve bol bol soru çözerek çalışılan bir derstir.”

İşte bu sebeple Matematik Özel Ders‘inde not almak çok önemlidir. Çünkü aldığınız notlar sizin anlama ve kavrama seviyenizi de belgelemektedir. Notlarımızdaki eksiklikleri gidermek için yaptığınız ek çalışmalarla konunun tamamını yeniden tekrar etme imkana da sahip olursunuz.

Eğitimde Matematik Ders’inin Önemi

Yani, elinizde ders notlarınız olmadan ve ya derste not tutmadan Matematik Özel Ders bile alsanız, başarılı olamazsınız. Ya da size matematik özel ders veren öğretmen bile hangi konuda eksik kaldığınızı tespit edemez.

Demek ki aldığınız notlar konuyu kavramada size yardımcı olur ve ayrıca ders notlarınız sadece size ait kısaltmaları da içerebileceği için soru çözümlerinde, bu şekilde kendinize özel bir alfabe de icat etmiş olursunuz. Bu alfabe olduğu için giderek pratiklik, hız ve dolaysıyla da zaman kazanırsınız.

Yukarıdaki söylediklerimiz, özel matematik eğitimi açısından son derece önem taşımaktadır. Matematik Özel Ders‘leri sonucunda başarıya ulaşan öğrencilerin sayısı gerçekten fazladır.

Bu nedenle sizler de kendinizi matematikte başarısız hissediyorsanız biz Özel Ders Elit ailesi olarak ayrıcalığımızı değerlendirmenizi bekliyoruz. Matematik Özel Ders konusunda tecrübeli öğretmenlerle yanınızdayız.

 

Her türlü sorularınız için bizi arayabilirsiniz 0 532 258 51 51

Özel Ders Editörü

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

admin

7 Yorum

Yorum Yaz