Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

 

Biliyoruz ki başarılı öğrencilerin başarısını her ne kadar dershane ve özel okullar sahiplenmeye çalışsa da her başarılı öğrencinin arkasında değerli bir öğretmen vardır. Bir emek vardır ve bir düzenli ve sistemli çalışma hayatı vardır.

Özel ders, son senelerde sürekli tercih edilmeye başlamasındaki sebep; öğrencinin özel ders ile eksiklerini daha iyi görebilmesi ve eksiklerini daha hızlı gidere bilmesidir. Pek çok sayıda öğrenci ile aynı anda ders alma ile bire bir ders almak arasında çok büyük farklar vardır. Bir tek öğrenciye odaklanan öğretmen (Özel dersi veren öğretmen)  öğrencinin eksiklerini tespit edebilir ve sorunun üzerine daha bilinçli gidebilmektedir. Öğrencinin yetersiz olduğunu düşündüğü konular üzerinden tekrar geçebilme fırsatını bulabilmektedir. Öğrencinin zorlandığı konunun üstünde daha çok durabilir.

Özel dersin bir başka farkı ise öğrencinin kendisine uygun çalışma sisteminde ve zamanlarda dersleri öğrenmesidir. Öğretmenler bir konunun öğrenci tarafından tamamen kavrandığına  kanaat getirdikten sonra yeni konuların anlatımına geçerler. Bu şekilde konunun tam olarak kavranması sağlanır. Özel ders öğrenci odaklı olduğu için öğrenci istediği kadar temel veya karmaşık soruları sormakta serbesttirler. Konuyu öğrendikçe derse karşı olan ön yargısı kırılır ve böylelikle derse olan sevgisi ve ilgisi artar.

Sınıf dersini tek tip, birkaç bedeni olan üniformaya benzetirse​k eğer özel aldırmak özel terzinin tasarlayarak bizim için diktiği elbiseye benzetebiliriz. Tabii terzinin mahareti de çok önemli olup burada ortaya çıkmaktadır.

Özel dersin, öğrenciye sağladığı faydalar:

*Sistemli ders çalışma öğretir

*Sorumluluk duygusu verir

*Rahatlıkla soru sorabilme imkanı yaratır

*Kendine güveni yükseltir

*Derse olan ilginin artmasını sağlar

*Algının ve dikkatin artması sağlanır

*Derse olan ön yargının kırılır

Bu yukarıdaki nedenlerden dolayı yüksek başarı oranı kaçınılmazdır.

Özel Ders Elit ailesi size en iyi hocaları bütçeniz dahilinde bulup sizle buluşturmak misyonu ile yola çıkmıştır. Size yardımcı olmayı, sorularınızı yanıtlamayı, eğitimle ilgili sorunlarınızı çözüme kavuşturmayı, size destek vermeyi umut ediyoruz.

Her türlü sorularınız için bizi arayabilirsiniz 0 532 258 51 51

Özel Ders Editörü

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

admin

Yorum Yaz