Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

İnsanların hedeflerine nasıl ulaştıklarını hiç düşündünüz mü ? Sınırları zorlayan sporcular, hiç bıkmadan deneyerek büyük keşiflere imza atan bilim adamları ya da sıfırdan iş hayatına atılan büyük şirket sahipleri..

Bu insanlar buralara nasıl geliyorlar? Ne yapıyorlar?

Evet bunları yapabilmek için sağlam bir motivasyona ihtiyacınız var. Öyleyse nedir bu motivasyon ?

Kısaca motivasyon, belli bir görevi tamamlamaya doğru bireyi iten güdü, duygu veya faktördür.

• Harekete geçirici

• Hareketi devam ettirici (ısrar)

• Hareketi veya davranışları olumlu yönelticidir

Motivasyon denilince bu üç temel özellik üzerinde durulmaktadır.

Mutlak başarı için; önce bütün olumsuz tecrübeleri unutun. Durup dururken güveninizi yitirmeniz, başarısızlık duygusunu yaşamanız bundan olabilir. O yüzden ilk adım olarak geçmişteki bütün kötü deneyimleri yok edin. Beyninizden silin gitsin!

Kişi önce hedefini belirlemeli ve ona uygun şartları yavaş yavaş oluşturmalıdır. Başarılı insan demek belirlediği amaca belirlediği zaman biriminde ulaşan insandır.

Her başarının altında sistemli bir çalışma vardır. Sadece sistemli değil aynı zamanda verimli çalışmakta önemlidir. Sizi başarılı olanlardan tek ayırt edici fark beklide verimli çalışamamaktadır.

O zaman yapılması gerekenler; sistemli ve verimli çalışmak, hedefler belirlemek, başarı hikâyeleri okumak, başaracağınıza inanmak, yapmanız gereken işleri asla ertelememek ve kendinize zaman ayırmak. Kendine, kendi gücüne, yeteneklerine inanan biri için başarı kaçınılmazdır. Sadece biraz durup aslında çok kolayca üstesinden gelebileceğiniz sorununuzu iyi etüt etmelisiniz.

Unutmayın bir şeyi yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.

 

         Dünyadaki en önemli kişiye, kendinize güvenin!

 

Özel Ders Elit ailesi başarıyı rastlantısal bir şey olarak görmeyip daha çok bir takım çalışması şeklinde görmektedir. Kişinin kendisinin başarıya inanması yetmez ayrıca ailenin inanması ve öğretici kişinin de inanması gerekmektedir. Bu yüzden özel ders elit öğretmenlerinin ilk yaptığı şey öğrenciyi ve aileyi iyi dinlemek ve etüt etmektir. Bazen küçücük müdahalelerin bile kişi üzerinde inanılmaz etkileri olabilmektedir. Eğitim sürecindeki küçük taşların temizlenmesi ile başarı kendiliğinden gelebilmektedir.

 

Özel Ders Elit ekibi olarak sizi sağlam bir motivasyonla hedeflerinize ulaştıracağımıza inanılıyoruz.

 

Özel Ders Elit Editör

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

admin

Yorum Yaz